En... ik kan niets doen.

Mensen zoals jij en ik


Ik kreeg een huisadres in mijn scherm en ging er natuurlijk heen.
Er komt een jonge vrouw aangelopen en stapt achterin de auto.
Meteen zie ik haar verdrietig gezicht met rode ogen en tranen. Ze belt en ik hoor haar zeggen "ik heb toch al geen leven meer....". Ook gaat ze hartverscheurend huilen.
Ik besluit om het onderwerp op de radio verder te volgen en heb door mijn directiewerk geleerd om niet te "horen".
Nadat het gesprek per telefoon is afgerond spreekt ze mij aan. Ze zegt: "Ze hebben mijn kindje afgenomen."
Ik draai me naar haar en terwijl ik de radio uitzet vraag ik: "wil je erover praten, wil je iets vertellen?"
"Ja", zegt ze.
Ze vertelde....
Dat ze een lichte (verstandelijke) beperking heeft en in april een baby heeft gekregen, tien dagen in het ziekenhuis is geweest en dan zonder kindje naar huis moest gaan.
(Ze woont samen met haar gezonde man)
Ze heeft haar kindje, een gezond meisje van zeven pond, gezien en vastgehouden en samen met haar man een naam gegeven. Een naam die is gemaakt uit de namen van haar en haar man. Een prachtige naam.
Anderen vinden dat zij niet voor haar kindje kan zorgen. Ze huilt zowat de hele tijd. Ik heb kramp in mijn lijf door haar verdriet, hartverscheurend is het.
Ze heeft een babykamertje met een leeg bedje, een lege box en een lege kinderwagen.
Kort nadat ze thuis was uit het ziekenhuis is ze met de kinderwagen gaan wandelen, met een pop erin. De pop had ze een mutsje opgedaan, zodat mensen niet zouden zien dat het een pop was, maar dachten dat het haar kindje was. Dat snijdt toch door je ziel, als je dat hoort en die ogen ziet.
Ik bracht haar naar de pleegouders, waar ze twee/drie keer per week mag komen om met haar kindje te spelen. "Maar", zo zegt ze, "ik kan bijna niets doen want ze zitten voortdurend op mijn vingers te kijken. Ik mag niet eens zelf gaan wandelen.... alsof ik helemaal naar huis zou lopen.....".
Dan vraag ik: "wat zou je nu echt graag zelf willen doen met je kindje?"
"Op het gras in de tuin zitten met mijn kindje en een parasolletje erboven". Natuurlijk zeg ik dat ze dat dan maar meteen moet vragen vandaag of dat kan. Het is zulk prachtig weer. Waarop ze zegt dat ze dan toch niet alleen daar mag zitten omdat ze bang zijn dat ze iets niet goed zal doen.
Ook mag ze niet voor een paar uur met haar kindje naar haar eigen huis, of het ergens mee op bezoek nemen. Iets wat zo gewoon en normaal is voor andere moeders.
Ook wil ze graag een broertje of zusje voor haar kindje zodat ze niet alleen zal zijn.
Ondertussen waren we bij de pleegouders aangekomen en liet ik met diepe ontroering het lieve meisje haar weg gaan......
Natuurlijk begrijp ik maar al te goed dat het zeer waarschijnlijk niet anders kan.
Aan de andere kant zie ik het onnoemelijk onbeschrijfelijk grote verdriet, ook tegen mij zei ze: "Ik heb zo geen leven zonder mijn kindje en ik heb ook nooit een fijn leven gehad."
Arm, nog veel te jong meisje van 23 jaar.
En ik, ik kan niets doen....


reactie geven?
Gastenboek